Sektor Fintech
Dotychczas Lalafo działało jak Vinted czy OLX. Firma przyjęła teraz nowy model pozyskiwania przedmiotów. Od teraz można zbiorczo spakować nieużywane rzeczy, a paczkę wysłać bezpośrednio do magazynu Lalafo.
Firma spodziewa się wzrostu płynności akcji oraz zainteresowania spółką ze strony inwestorów instytucjonalnych oraz inwestorów zagranicznych.
Fintech Brunch #7, Fintech Brunch Talks oraz Fintech Awards Gala pozwolą na poznanie zagadnień związanych z sektorem FinTech, wysłuchanie ciekawych paneli dyskusyjnych oraz nawiązanie licznych kontaktów biznesowych.
Growth Summer Days to cykl wydarzeń dedykowany osobom szukającym innowacyjnych pomysłów i rozwiązań z zakresu web analityki i UX dla swoich produktów czy usług w digitalu.
Uniwersytet Ekonomiczny uruchomił aplikację na II edycję prowadzonych całkowicie zdalnie podyplomowych studiów FinTech. Rekrutacja trwa do 2 października.
Jak firma wspiera największe fintechy w Europie? Co planuje osiągnąć na polskim rynku? Zapraszamy na rozmowę z Michałem Wojciechowskim.
Firma planuje sprzedać ok. 300 mln zł kredytów w 2023 roku. Do projektu dołączyło już kilkanaście banków i firm leasingowych.
Polacy zaczynają inwestycyjną przygodę od polskich instrumentów, ale im dłuższy mają horyzont inwestycyjny, tym bardziej cenią globalne inwestowanie.
WealthSeed oferuje możliwość zakupu za darmo ponad 140 ETF-ów iShares firmy BlackRock, które zostały zarejestrowane w Polsce w czerwcu i lipcu tego roku.
Krótszy czas pracy obowiązuje we Francji od 2002 r. W Danii górny limit wynosi 37h tygodniowo, a w Portugalii wprowadzono zakaz kontaktu z przełożonym po godzinach pracy.
Do zespołu tworzonego przez Huberta Rachwalskiego (CEO), Mateusza Czecha (COO) i Macieja Pituchę (CDO) – dołączył Mark Burton jako Chief Technology Officer.
EVO Payments to jeden ze współwłaścicieli eService, czyli największego agenta rozliczeniowego na polskim rynku.
Portu powstało w 2018 roku i oferuje rozwiązania z zakresu robodoradztwa. Obecnie ma ponad 148 000 użytkowników i ponad 2,2 mld zł pod zarządzaniem.
Wealthon Fund zamierza uzyskać licencję KIP. Firma przekształca także swój pożyczkowy biznes i planuje wydawać własne karty oraz stworzyć mobilny terminal.
Fundusz MCI częściowo wyszedł z inwestycji, przy okazji zostając akcjonariuszem w dostawcy rozwiązań z branży HR tech – Papaya Global.
W ramach projektu przedsiębiorcy otrzymają dostęp do bezpłatnego programu szkoleniowego, który pomoże im odnieść sukces w cyfrowej rzeczywistości.
Wirtualny Oddział od 10Clouds to rozwiązanie, które odpowiada na najnowsze trendy związane z obsługą omnichannel oraz rosnącą potrzebą klientów w zakresie całościowej obsługi bankowej – zdalnie.
Ant Group jest pod lupą regulatorów w Państwie Środka już od kilku lat. W 2020 roku władze wstrzymały IPO firmy o wartości 37 mld USD.
Rozwiązanie ma ograniczać liczbę urządzeń peryferyjnych do obsługi transakcji. Za pomocą terminala można przyjmować wszystkie formy płatności.
To aplikacja do inwestowania społecznościowego. Polska została wybrana na centralę Shares w regionie CEE. Krakowskie biuro zatrudnia już ponad 75 pracowników.
Użytkownicy aplikacji, mogą wystawiać i zlecać windykację zaległych faktur. Dodatkowo, specjaliści przejmą cały proces odzyskiwania należności.
Rozwiązanie zostało przygotowane we współpracy ze startupem Climatica. Wspólnie przygotowana oferta jest obecnie szeroko testowana w najpopularniejszych kierunkach i terminach wakacji.
Starling jest też jedną z niewielu spółek w branży, która w ostanim czasie zanotowała wzrost wyceny.
Wrocławski fintech PayEye pod koniec czerwca udostępnił nową, docelową usługę z wykorzystaniem dwóch niezależnych rodzajów biometrii.
Nowa postać na pokładzie Mokka ma wieloletnie doświadczenie w branży finansowej. W ostatnich latach kierował krajowymi, regionalnymi, jak i globalnymi zespołami pracując zarówno dla korporacji jak i start-upów.
Po Warszawie, Szczecinie, Krakowie i Katowicach przyszedł czas na Łódź.
Z opracowań Financial Times wynika, że łączna wycena fintechów, które niedawno zadebiutowały na amerykańskiej giełdzie spadła o prawie 500 mld USD - w porównaniu do ich szczytowych wartości.
Teraz klienci Stripe mogą korzystać z BLIKA do przyjmowania płatności w Internecie bez konieczności dodatkowej integracji.
W trakcie wywiadu dowiedzieliśmy się m.in., że II edycja poświęcona została analizie wyzwań na rynku innowacji finansowych, w tym także cyberprzestępczości.
Australijski Zip to jeden z największych fintechów BNPL na świecie. Firma obecna jest także na polskim rynku, będąc właścicielem marki Twisto.
Dzięki współpracy z influencerami, liczba obserwujących socjalmedia Revolut wzrosła do ponad 1,4 miliona osób. Marka uruchomiła także niedawno swój profil na TikToku.
Donateo i Fundacja Polska Bezgotówkowa podpisały list intencyjny. Zgodnie z jego postanowieniami, podmioty będą wspierać promocję innowacji płatniczych.
Mowa tutaj oczywiście o pokaźnym spadku wyceny. Obecnie można zaobserwować wyraźne spowolnienie inwestycji w porównaniu do rekordowego roku 2021. Inwestorzy zaczynają stawiać na rentowność.
Andrzej Zduńczyk opowiedział nam m.in. o BIK open API. Pojawiły się takie zagadnienia jak wspieranie młodych fintechów, czy zakres danych udostępnianych w ramach wspomnianego projektu.
W portfolio produktów spółki najwyższe obroty wygenerował faktoring, które zatrzymały się na poziomie 672 mln PLN (+ 53% r/r).
Od teraz, Platforma staje się Sponsorem Głównym gdańskiego zespołu. Logo eToro będzie widnieć na wszystkich oficjalnych strojach drużyny przez cały sezon.
Wnioski z panelu o przyszłości pieniądza oraz bankowości są w zasadzie jednoznaczne. Wszystko zmierza do „digitalu”, ale sam proces nie będzie błyskawiczny.
Banque de France chce być gotowy do wprowadzenia CBDC jako narzędzia rozliczeniowego jeszcze w 2023 roku.
Użytkownik aplikacji otrzymuje dostęp do historii zakupów, harmonogramu spłat, a także możliwość zarządzania limitem zakupowym.
Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łódź opowiedział m.in. o swoich wrażeniach, a także podkreślił istotną rolę takich konferencji w kontekście rozwoju miasta.
Polskie ePłatności (PeP) zawarły umowę nabycia większościowego pakietu udziałów w spółce Team4U, właściciela aplikacji mobilnej dla punktów sprzedaży detalicznej znanej pod nazwą Simapka.
Nowa usługa minimalizuje wpływ dodawania kolejnych kart flotowych na systemy sprzedaży i pozwoli na przyjmowanie płatności kartami m.in. UTA, DKV i e100.
Firma Worldline nawiązała współpracę ze spółką Happy Pack, która stworzyła oprogramowanie automatyzujące nadawanie i odbiór przesyłek kurierskich.
Cykl dedykowany jest osobom szukającym innowacyjnych pomysłów i rozwiązań z zakresu web analityki i UX dla swoich produktów, czy też usług w digitalu.
Dzięki wdrożonemu rozwiązaniu, klienci portali Taniaksiazka.pl oraz Bee.pl mogą w dowolnym momencie sprawdzać autentyczność i integralność dokumentów.
Sieci walut cyfrowych nie są na ten moment interoperacyjne. Visa zaproponowała więc koncept rozwiązania: uniwersalny "adapter" do blockchainów.
- Zakończyliśmy w ten sposób formalny wejście Zbigniewa Jagiełły do Grupy MCI Capital - skomentował Tomasz Czechowicz, prezes zarządu MCI Capital ASI S.A.
W wyniku akwizycji w Polsce powstaje globalny lider cyfrowych usług dla przedszkoli i żłobków oraz największa w Europie platforma do wymiany informacji dla opiekunów.
Dla porównania rok wcześniej zysk netto wyniósł 36 mln złotych. Spadek ma być rezultatem jednorazowego rozpoznania aktywa na podatek odroczony.
Do weryfikacji przez otwartą bankowość i przelewy weryfikacyjne oferowane przez Authologic, dołącza teraz usługa mojeID.

