Płatności
Od 1 lipca 2022 r. kasy online będą musiały być zintegrowane z terminalami płatniczymi. Jak przedsiębiorcy mogą odpowiedzieć na to wyzwanie?
Kierowcy korzystając z aplikacji mPay nie muszą szukać parkometrów i z góry przewidywać ile czasu będzie trwał postój.
W całym 2021 r. BLIKIEM zrealizowano rekordowe 763 mln transakcji o wartości przeszło 103 mld złotych.
Za pomocą apki można także wysyłać pieniądze do innych użytkowników oraz korzystać z darmowego przewalutowania.
Bydgoszcz to 10 lokacja w Polsce w której zaczął działać Uber. Firma zachęca mieszkańców specjalnymi kodami promocyjnymi
Klienci za pomocą aplikacji mogą zapłacić za parking w prawie 90 polskich miastach. Bank wdrożył nową funkcję we współpracy z fintechem SkyCash.
Aplikacja pomoże również w wyszukiwaniu połączeń i wyznaczy optymalną trasę przejazdu.
Worldline rezygnuje z fizycznego sprzętu na rzecz rozwijania usług płatniczych w chmurze - donosi Wall Street Journal.
Według danych na koniec grudnia, w ciągu ostatniego roku eService zwiększył liczbę terminali o prawie 37 tysięcy.
Na początek nowe rozwiązanie będzie dostępne w Stanach Zjednoczonych, za pośrednictwem platformy Stripe.
Fintech mPay zawarł umowę z PKP, dzięki której w aplikacji będzie można kupować bilety na przejazdy PKP Intercity. Takie wdrożenie ma pojawić się w ciągu trzech najbliższych miesięcy.
Fintech Mokka we współpracy z salonami biżuterii YES i Verona ruszył z promocją zakupów ratalnych.
W ten sposób agenci mogą przyjmować płatności kartą lub BLIKIEM, a składka od razu trafia na konto odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego.
Visa ogłosiła, że dołączy do CharIN. Jest to inicjatywa poświęcona promowaniu globalnych standardów w obszarze ładowania elektryków.
Według nieoficjalnych informacji, Apple umożliwi przyjmowanie płatności za pomocą iPhone'a, bez konieczności posiadania dodatkowych urządzeń.
Klienci BNP Paribas zyskali możliwość płacenia opaskami Mi Smart Band 6 NFC. Do Xiaomi Pay mogą dodawać wszystkie karty Mastercard wydane przez bank.
Użytkownicy najnowszych smartfonów Huawei, wyposażonych w system HMS, zyskali dostęp płatności zbliżeniowych.
Ze zbliżeniowego BLIKA korzysta już 170 tys. klientów mBanku. W ciągu dwóch miesięcy wykonali oni ponad 1,5 mln takich transakcji.
Dzięki niej rolę terminala płatniczego będą mogły spełniać urządzenia z dostępem do oprogramowania w chmurze, na przykład inteligentne lustra.
W całej sieci Poczty Polskiej ilość płatności mobilnych wzrosła o ponad 97%, a płatności kartami o 8%, w porównaniu do 2020 roku.
Chodzi między innymi o dedykowane aplikacje dla użytkowników, integrację terminali z aplikacjami rezerwacyjnymi, czy system napiwków dla gastronomii.
W sklepach App Store i Google Play można już znaleźć aplikację e-Paragony. Pozwala ona m.in. na zarządzanie wydatkami, czy sprawdzanie paragonów z kodami QR.
Posiadacze kart wielowalutowych Cinkciarz.pl mogą od teraz płacić online lub zbliżeniowo urządzeniami Apple.
W związku z tym że od 1 grudnia 2021 z autostrad zniknęły szlabany, na A4 za przejazd zapłacimy m.in. w aplikacji mPay.
Dzięki niej można akceptować także płatności powyżej 100 PLN - czyli te wymagające podania kodu PIN.
Od początku 2022 roku weszły w życie przepisy tzw. Polskiego Ładu. Zmiany wymuszają na przedsiębiorcach m.in. obowiązkowe przyjmowanie płatności bezgotówkowych.
Urządzenie pozwala robić szybkie zakupy 24/7, bez potrzeby opuszczania terenu szpitala. Zakupy można realizować tylko bezgotówkowo.
Jest to możliwe dzięki rozszerzeniu współpracy Autopay z NaviParking. Za pomocą aplikacji można już opłacić ponad 6,5 tys. miejsc parkingowych.
Na niektórych płatnych odcinkach autostrad Autopay odpowiada już za około 20-25 proc. wszystkich transakcji.
O trendach i usprawnieniach w obszarze płatności Izabela Kozakiewicz rozmawia z Jakubem Seifertem, head of acquiring w PayU.
Eksperci Adyen doradzają, co przedsiębiorcy powinni zaoferować w nadchodzącym roku by wyróżnić się pośród konkurencji.
Coraz mniej sklepów na wsi akceptuje wyłącznie gotówkę. W 2018 r. takie miejsca stanowiły niemal 20%, z kolei w 2021 r. było to już około 8%.
Czwartek 6 stycznia to Święto Trzech Króli, czyli dzień ustawowo wolny od pracy. System rozliczeniowy Elixir ma w tym czasie przerwę w funkcjonowaniu.
Na koniec września w Polsce było trochę ponad 21,3 tys. bankomatów - o około 400 sztuk mniej niż kwartał wcześniej.
W III kwartale bieżącego roku na polskim rynku było niespełna 42,8 mln kart - to o około 1,5 mln mniej niż kwartał wcześniej.
Operator znalazł się już na liście partnerów systemu e-Toll. Aktualizacja aplikacji ma pojawić się jeszcze dzisiaj.
Warto podążać za trendami konsumenckimi w obszarze cyfrowych technologii płatniczych, ponieważ przekłada się to na większy obrót.
Dokonanie płatności za jej pomocą jest możliwe po biometrycznej weryfikacji odcisku palca posiadacza karty.
Dostępność miejsc parkingowych w Rzeszowie można sprawdzić za pomocą aplikacji mobilnej E-parking oraz interaktywnych tablic.
Żabka wprowadza system Paysafecash do wszystkich 7,7 tys. sklepów na terenie Polski. To metoda płatności, która pozwala m.in. płacić gotówką przy zakupach online.
Maszyny staną w najchętniej wybieranych przez turystów lokalizacjach, w tym w Zakopanem, Karpaczu czy Białce Tatrzańskiej.
Łódzka Kolej Aglomeracyjna to pierwszy przewoźnik, który wybrał rozwiązanie Worldline i SoftPos do sprzedaży biletów na pokładzie pociągu.
To konieczne, aby BLIK mógł pojawić się także w zagranicznych bankach.
Ministerstwo Finansów wyjaśnia różnice pomiędzy wskazaną wyżej aplikacją a e-TOLL PL.
Usługa jest obecnie dostępna w ponad 60 miastach. Mogą z niej już korzystać wszyscy użytkownicy aplikacji mobilnej PeoPay.
Grupa banków działających w Irlandii pracuje nad nową aplikacją do płatności mobilnych. Start rozwiązania został jednak wstrzymany przez tamtejszy urząd antymonopolowy.
W ciągu kilku dni Spark udostępni możliwość regularnego pobierania zbiorczych zestawień e-biletów zakupionych w danym miesiącu, aby ułatwić rozliczenia księgowe.
Podstawowe wyniki badania opublikowano już wiosną bieżącego roku. W raporcie dużą uwagę poświęcono gotówce.
Usługa ma być darmowa i na początek będzie dostępna dla niewielkiej grupy użytkowników w Stanach Zjednoczonych.
Dokument opracowany przez Radę ds. obrotu gotówkowego zawiera głównie zalecenia ukierunkowane na dostępność i akceptację gotówki.