Insurtech
OTOAgent.pl przygotował wyjątkową ofertę, szczególnie atrakcyjną dla właścicieli samochodów. Od 24 kwietnia kupując usługę u agentów ubezpieczeniowych będzie można zaoszczędzić nawet 40% na myciu aut.
Ubezpieczyciel zawiadomi konsumentów, że mogą anulować zmiany w umowie wprowadzone bez ich zgody i odzyskać pobrane składki za dodatkową ochronę.
Cachet Rower obejmuje również zdarzenia zwykle wyłączone z ochrony, np. kradzież roweru z ulicy. Suma ubezpieczenia może sięgać 40 tys. złotych.
Czy agenci ubezpieczeniowi są gotowi na postępującą cyfryzację i nowe produkty? Rozmawiamy z Marcinem Sikorą, co-founderem i CSO w TechnologyAMD.
Revolut przyjmuje zapisy klientów na listę oczekujących na ubezpieczenie samochodu, które już niebawem udostępni na pierwszym europejskim rynku, w Irlandii.
Sposób finansowania kupujący mogą wybrać w ciągu kilku dni od podpisania umowy ubezpieczeniowej.
Ubezpieczenia od Cachet to polisy dla kierowców zawodowych, które dostosowują wysokość składek do indywidualnego stylu i harmonogramu jazdy danej osoby.
Polisa zapewnia ochronę domowych czworonogów przed m.in. skutkami nieszczęśliwych wypadków czy nagłego zachorowania.
Insurtechowa platforma OTOagent.pl pozyskała inwestora i została częścią inwestycji brytyjskiego funduszu kapitałowego Pollen Street Capital.
Polisy z oferty insurtechu Trasti są już dostępne w aplikacji Autokonto. Użytkownik może je nabyć za pomocą wbudowanej porównywarki ubezpieczeń.
Zapraszamy do udziału w XXII edycji konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego.
Insurtech dołączył do stowarzyszenia Open & Embedded Insurance Observatory, które koncentruje się na obszarze ubezpieczeń wbudowanych.
Polski startup Hotailors, we współpracy z AXA Partners, wprowadza rozszerzone ubezpieczenie podróży służbowych.
Jakie wyzwania stoją przed sektorem InsurTech w Polsce? Rozmowa z Małgorzatą Adamczyk, członkinią zarządu w firmie Punkta oraz Jakubem Jóźwiakiem, członkiem zarządu Punkta.
Ubezpieczenia Laven konsumenci będą mogli kupić m.in. za pośrednictwem partnerów Europy, na przykład w bankach.
Zapraszamy na rozmowę z Małgorzatą Adamczyk, członkinią zarządu w firmie Punkta. Dlaczego rozwiązania omnichannelowe są tak ważne w branży ubezpieczeniowej? Co w tym zakresie oferuje Punkta?
Marki branży ubezpieczeniowej - Punkta i Arrant - nawiązują strategiczną współpracę. Oba podmioty zachowają odrębność organizacyjną i tożsamościową,
Kartę można zapisać na telefonie - w aplikacji Your Wallet na Androidzie oraz Portfel na iPhone'ach.
W ofercie e-commerce operatora medycznego są: abonamenty, zestawy badań oraz pojedyncze wizyty.
Od teraz platforma umożliwia ubezpieczycielom dostęp do informacji o wykroczeniach, punktach karnych i uprawnieniach kierowców.
Europa Ubezpieczenia przetestuje nowe podejście do wyceny produktów ubezpieczeniowych w oparciu o oprogramowanie Quantee, przy udziale wsparcia ekspertów Deloitte.
Wydarzenie jest poświęcone informatyzacji sektora finansowego. Odbędzie się 23 czerwca 2022 roku.
Wycena ubezpieczenia zależy nie tylko od standardowych parametrów ryzyka, ale także od analityki danych dotyczących tego, jak, ile i w jakich godzinach ktoś jeździ.
Pozyskane środki zostaną wykorzystane do rozbudowy zespołu, usprawnienia modeli przetwarzania danych oraz ekspansji na kolejne rynki w Europie.
Pieniądze pozwolą na dalszy rozwój Quantee oraz przyspieszy ich ekspansje na rynek brytyjski i hiszpański.
Beesafe wykorzysta sztuczną inteligencję firmy Tractable do natychmiastowej oceny uszkodzeń samochodów i szacowania kosztów naprawy.
Climatica dostała się do prestiżowego programu amerykańskiego centrum akceleracyjnego i pozyskała pierwszego inwestora w ramach rundy seed.
Aplikacja InMobi to efekt współpracy Volkswagen Financial Services i Yanosika. Teraz otwiera się na auta wszystkich marek oraz wprowadza kilka nowości. Można w niej znaleźć ubezpieczenia telematyczne.
Do 15 kwietnia 2022 roku ze specjalnym kodem obowiązuje zniżka w wysokości 500 zł. Oferta nie łączy się z innymi promocjami.
W latach 2017-2021 najwięcej transakcji M&A przeprowadzono na rynku polskim. Znacznie mniej aktywne były kolejne w zestawieniu Czechy i Węgry.
Firma oferuje ubezpieczenia zdrowotne, które zapewniają dostęp do kosztownych technologii medycznych. Nowe finansowanie ma pomóc zwiększyć skalę działalności.
Zapraszamy na rozmowę z Maciejem Gołasiem, wiceprezesem zarządu PZU Pomoc, Dyrektorem Biura Procesów Cyfrowych PZU.
Ponad 400 uczestników wydarzenia wysłuchało wystąpień i debat na temat aktualnych trendów i prognoz dotyczących rozwoju branży fintech i insurtech w Polsce.
Ekspert związany był dotychczas przez większość swojej kariery z Grupą PZU. Odpowiadał m.in. za obszar likwidacji szkód i świadczeń oraz assistance.
Partnerstwo obejmuje m.in. współpracę we wdrażaniu rozwijanego przez Quantee narzędzia do dynamicznej taryfikacji w ubezpieczeniach.
Na poziomie wideo spotkania będzie można dokonać pełnej obsługi wraz z zamknięciem transakcji i dokonaniem płatności.
Rozwiązanie o nazwie Asystent AI sporządzi wstępny kosztorys naprawy auta na podstawie przesłanych za pomocą aplikacji webowej zdjęć.
Netrisk właśnie przejęło austriacki serwis durchblicker. Od teraz insurtech tworzy siedem platform w pięciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej.
BrokerUFG ma pozwolić na pełną automatyzację procesu zasilania bazy danych, a także utrzymanie ich najwyższej jakości.
Na platformie dostępna jest już wideoweryfikacja. W jej ramach wystarczy zrobić zdjęcie dowodu osobistego i twarzy oraz pokazać się przed kamerą.
W jej ramach klienci Trasti mogą kupić ubezpieczenie komunikacyjne korzystając z pożyczki ratalnej z RRSO wynoszącym 0%.
W jego ramach za skuteczne polecanie ubezpieczeń klienci otrzymają punkty Cachet Cash. Można nimi zapłacić za usługi na platformie Cachet.me.
Rozwiązanie oferowane przez spółkę pozwoli na automatyzację i usprawnienie procesu wyceny szkód osobowych.
Polsko-brytyjski fintech simpl.rent wspólnie z PZU przygotowali pierwsze na polskim rynku ubezpieczenie płatności czynszu.
W ten sposób agenci mogą przyjmować płatności kartą lub BLIKIEM, a składka od razu trafia na konto odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego.
Na początek nowa usługa jest dostępna dla klientów w Wielkiej Brytanii. Mogą oni w aplikacji Revolut wykupić polisę dla psa lub kota.
Allegro zaktualizowało politykę ochrony prywatności. Z wprowadzonych zmian wynika, że platforma przygotowuje się do sprzedaży polis ubezpieczeniowych.
NCBR Investment Fund ASI S.A. (NIF) i fundusz 4growth VC podpisały umowę o partnerstwie i planują inwestycje w innowacyjne projekty technologiczne.
Od momentu powstania Gabi pozyskało 39 mln USD dofinansowania w 4 rundach inwestycyjnych. Startup został założony przez Krzysztofa Kujawę i Pawła Olszewskiego.
Punkta działa już jako ogólnopolska agencja ubezpieczeń, która łączy usługi online z aktywnością sieci agentów.