Najnowsze wiadomości ze świata Fintechu
Kierowcy samochodów z ukraińskimi numerami rejestracyjnymi nie ponoszą opłat na odcinku Kraków – Katowice.
Zamówienia złożone do godziny 14:00 mają dotrzeć na miejsce już kolejnego dnia.
Rozwiązanie o nazwie Asystent AI sporządzi wstępny kosztorys naprawy auta na podstawie przesłanych za pomocą aplikacji webowej zdjęć.
Fundacja pokryje koszty ponoszone przez agentów rozliczeniowych w związku z obsługą charytatywnych wpłat dokonywanych kartami Visa i Mastercard.
W samym Walutomacie w ciągu ostatnich dni wymieniono ponad 1 mld złotych. Klienci przeważnie kupują główne waluty światowe jak euro i dolar.
Brytyjski fintech zapowiada kolejne działania na rzecz Ukraińców, w tym m.in. udostępnienie specjalnego konta dla uchodźców.
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w swoim komunikacie zaleca by polskie banki zaoferowały uchodźcom darmowe karty płatnicze i rachunki bankowe.
Portal Fintek.pl znalazł się w tym roku wśród nominowanych w kategorii "Media rynku 2021".
To ważny komunikat m.in. w kontekście rozpoczętych niedawno konsultacji EBA na temat cyfrowego onboardingu klientów.
W UKNF odbyło się spotkanie przedstawicieli polskich banków z reprezentantami ukraińskiego PrivatBanku.
Bank m.in. udostępnił infolinię w języku ukraińskim, a wkrótce w jego oddziałach będzie można skorzystać z usługi zdalnego tłumacza.
Nie marudzi, nie korzysta z przerwy śniadaniowej, czasem tylko oczekuje, żeby go pochwalić. Taki on jest, Pan ROBOT z SGB-Banku.
Dzięki temu może wdrażać rozwiązanie Mastercard Send w aplikacjach swoich partnerów jak banki i fintechy, na przykład w postaci płatności QR.
Rząd planuje udostępnić także ukraińskie wersje systemów Węzeł Krajowy oraz Profil Zaufany.
Współpraca obu podmiotów ma przełożyć się na poprawę merytoryki kształcenia doktorantów informatyki UJ, wysokość oferowanych im stypendiów jak i wytworzenie dla niech ok. 200 miejsc pracy.
Dzięki najnowszej akwizycji berliński operator mikromobilności rozszerzy swój zasięg do ponad 520 lokalizacji w łącznie 21 krajach na świecie.
Projekt tzw. ustawy antylichwiarskiej oraz pesymistyczne nastroje konsumentów to obecnie główne zmartwienia firm z rynku consumer finance.
Challenger bank nie będzie się jednak śpieszył z IPO, a debiutu można się spodziewać w okolicach 2024 roku.
W 2021 roku zysk netto banku wyniósł 2,175 mld zł i był niemal dwa razy wyższy względem 1,102 mld złotych osiągniętych rok wcześniej.
Bank w tym okresie wypracował 935 milionów zł przychodu i 99,6 mln złotych zysku netto.
Były prezes Polskich ePłatności zastąpi Pawła Fornalskiego, którzy przechodzi do rady nadzorczej w roli Executive Charimana.
Podróżujący samochodami z ukraińskimi numerami rejestracyjnymi otrzymają od Autopay zwrot pieniędzy za przejazd autostradą.
Rozpoczęcie własnej działalności w sektorze FinTech wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu wymogów formalnych. Omówiono je w niniejszym materiale.
Przedstawiciele organizacji pozarządowych mogą zgłaszać się do Free Now, aby otrzymać pakiet przejazdów dla swoich ukraińskich podopiecznych.
Sbierbank poinformował, że opuści Europę. To efekt sankcji nałożonych na rosyjskie instytucje finansowe.
Każda kwota przekazana poprzez aplikację fintechu na zbiórkę Czerwonego Krzyża zostanie podwojona do maksymalnie 1,5 mln funtów.
Zapraszamy do lektury drugiej części felietonu. Przeczytacie w niej o warsztatach Design Sprint, a także o kluczowym elemencie etapu Measure, czyli testach użyteczności.
W ciągu zaledwie kilku miesięcy wycena Payhawk wzrosła z poziomu 570 mln USD do ponad 1 miliarda dolarów.
W maju zeszłego roku australijski Zip ogłosił nabycie 100% udziałów w dobrze znanym na polskim rynku fintechu Twisto. Teraz Zip przejmuje amerykańskie Sezzle za ponad 350 mln USD.
Trendy w branży, nadchodzące regulacje prawne, wnioski z minionego roku. O tym wszystkim rozmawialiśmy w trakcie Gali Loan Magazine Awards 2022 z prezes Agnieszką Wachnicką.
CyberRescue ostrzega przed próbami wyłudzenia pieniędzy, które wykorzystują motyw rosyjskiej agresji na państwo ukraińskie.
Obie organizacje odcinają od swoich systemów płatności część rosyjskich instytucji finansowych.
Aktualny stan prawny zrównuje elektroniczny paragon z tradycyjnym odpowiednikiem. Wystawienie e-paragonu nie wiąże się już z koniecznością wydrukowania papierowej wersji w kasach online.
Trwają pracę Sejmu nad budzącymi kontrowersje regulacjami dotyczącymi rynku pożyczek konsumenckich. Zmiany uderzą w kilka gałęzi sektora FinTech.
Znajdą się w niej najważniejsze informacje na temat zagadnień prawnych dotyczących branży FinTech. Sekcja powstaje dzięki partnerstwu z kancelarią Raczyński, Skalski & Partners.
Zapraszamy na przegląd regulacji prawnych dotyczących działalności kryptowalutowej w Polsce. W materiale poruszyliśmy takie zagadnienia jak stanowisko KNF, giełdy kryptowalut, podatki, czy regulacje UE.
Negatywny wynik za 2021 rok, szwedzki fintech tłumaczy między innymi ekspansją na ponad 10 nowych rynków jeszcze w 2020 roku.
Jarosław Mikos zrezygnował ze stanowiska prezesa zarządu. Pozostanie jednak w strukturze firmy oraz Grupy Nets jako członek rady nadzorczej.
Netrisk właśnie przejęło austriacki serwis durchblicker. Od teraz insurtech tworzy siedem platform w pięciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej.
Użytkownicy BLIKA zgłaszali utrudnienia w dokonywaniu płatności, jak i przelewów na telefon. Obecnie transakcje są już realizowane prawidłowo.
Klienci rosyjskich instytucji finansowych mogą od teraz korzystać ze swoich kart jedynie wewnątrz kraju.
Portal jest dostępny pod adresem ukraina.services, można w nim dodawać i przeglądać ogłoszenia dotyczące m.in. darmowych przejazdów czy miejsc noclegowych.
Na wszystkich trasach możemy od teraz przewozić pasażerów za symboliczną złotówkę. Działanie ma celu pomoc wszystkim przekraczającym granicę polsko-ukraińską.
Gościem podcastu My Business Angel Way był Igor Rusinowski, doświadczony inwestor, anioł biznesu i prezes zarządu Unilink.
mBank rozszerza usługę mojeID o administrację publiczną. Od teraz klienci będą mogli załatwić urzędowe sprawy w banku szybko potwierdzając swoją tożsamość.
BrokerUFG ma pozwolić na pełną automatyzację procesu zasilania bazy danych, a także utrzymanie ich najwyższej jakości.
Aplikacja InPost przekroczyła 9 mln użytkowników. Za jej pośrednictwem możemy nadawać i odbierać przesyłki w Paczkomatach, a także korzystać z wachlarza usług oferowanych przez polską firmę.
Szwedzka aplikacja Stepler w trzy miesiące zebrała prawie 400 tys. użytkowników w Polsce, zachęcając do aktywności fizycznej poprzez oferowanie nagród.
Ruszyła akcja na rzecz ukraińskich organizacji non-profit. Otrzymają one pomoc w obszarach jak cyberbezpieczeństwo, komunikacja i zarządzanie zasobami.
Poza osobami fizycznymi, przedmiotem ataku mowy nienawiści coraz częściej stają się także przedsiębiorcy.