Visa
Polska jest pierwszym rynkiem, na którym zadebiutowało to rozwiazanie. Początkowo Visa Mobile była dostępna tylko dla klientów Nest Banku.
Visa wyda karty, które pozwolą użytkownikom na otrzymanie cashbacku w postaci bitcoinów przy każdej dokonanej płatności.
Wraz z wygasaniem pandemii Polacy są chętni, aby za granicą spędzić urlop lub wyjechać do innego kraju na tzw. „city break”.
Na początek Visa nawiązała współpracę z Przelewy24, dzięki czemu nowa metoda płatności jest dostępna w tysiącach sklepów internetowych zintegrowanych z tym operatorem.
Partnerstwo dotyczy regionu Bliskiego Wschodu. Na początek płatności oparte na weryfikacji twarzy pojawią się m.in. w Coca-Cola Arena Dubai.
Uczestnicy programu mogą otrzymać stypendium, a także opiekę techniczną wprowadzającą do świata blockchain.
Połączenie obu firm kończy rozpoczęty w zeszłym roku proces przejęcia. Na razie marka Tink pozostanie na rynku.
Obie organizacje odcinają od swoich systemów płatności część rosyjskich instytucji finansowych.
Spór na linii Amazon i Visa zaostrzył się w listopadzie zeszłego roku. Gigant e-commerce zagroził blokadą kredytówek Visa w Wielkiej Brytanii.
CBDC mają ułatwić obieg pieniądza, a co za tym idzie – zwiększyć wydajność, bezpieczeństwo oraz gwarancję przekazu środków odpowiednim odbiorcom.
Visa ogłosiła, że dołączy do CharIN. Jest to inicjatywa poświęcona promowaniu globalnych standardów w obszarze ładowania elektryków.
Dzięki niej rolę terminala płatniczego będą mogły spełniać urządzenia z dostępem do oprogramowania w chmurze, na przykład inteligentne lustra.
Amazon od 19 stycznia zamierzał nie akceptować płatności kartami kredytowymi Visa. Punktem spornym jest wzrost kosztów przetwarzania transakcji.
Dzięki Visa Direct użytkownicy Zondy oraz Fin.do zyskają szybszy dostęp do swoich środków. Za wdrożenie rozwiązania odpowiada polski fintech Fenige.
Warto podążać za trendami konsumenckimi w obszarze cyfrowych technologii płatniczych, ponieważ przekłada się to na większy obrót.
Pierwsze informacje o transakcji pojawiły się w lipcu bieżącego roku, chociaż obie firmy współpracują już od ponad dwóch lat.
Visa proponuje wydawcom kart rozwiązanie Visa Eco Benefits, czyli pakiet rekomendacji rozwiązań w zakresie zrównoważonych finansów spełniający oczekiwania konsumentów.
Jak wynika z nowego globalnego badania Visa, niemal 40% posiadaczy kryptowalut zadeklarowało, że mogą zmienić swój główny bank na ten, który zaoferuje im produkty kryptowalutowe.
Klienci oczekują m.in. by aplikacja generowała kluczowe informacje o stanie finansów i nadchodzących płatnościach. Tak wynika z analizy zaprezentowanej na blogu Visa.
Udział w promocji mogą wziąć osoby, które założą konto online wraz z wielowalutową kartą Visa do 31 grudnia 2021 r.
Zaprojektowano go z myślą o wydawcach kart, którzy chcą zachęcać do działań wspierających zrównoważoną konsumpcję. Na początek z rozwiązania skorzystają klienci Visa w Europie.
Powodem takiej decyzji mają być wysokie koszty przetwarzania transakcji. Chodzi o podniesienie opłat interchange w związku z Brexitem.
Płatność będzie możliwa za pomocą czytnika linii papilarnych w samochodzie. Pierwsi z rozwiązania skorzystają od wiosny 2022 r. klienci Mercedes-Benz w Wielkiej Brytanii i Niemczech.
Pozostanie także na swoim obecnym stanowisku, jako dyrektor studia innowacji Visa w Warszawie.
Usługa Visa Direct umożliwia przesyłanie środków na całym świecie pomiędzy dwiema osobami (P2P), jak również w relacjach B2B i B2C.
Użytkownicy mogą zlecać wypłaty w złotówkach oraz w euro. Wcześniej takie rozwiązanie było dostępne dla posiadaczy kart Mastercard. Prowizja od takich transakcji wynosi 2,99%.
Zrzutka.pl oferuje szybki sposób wypłacenia zebranych pieniędzy oparty o Visa Direct – PayU Card Push. Umożliwia on wypłatę środków 24h/dobę, 7 dni w tygodniu na kartę płatniczą Visa.
Konkurs trwa do 22 listopada 2021 bieżącego roku. Jest skierowany zarówno do obecnych, jak i nowych użytkowników serwisu Rachunki imoje.
Visa Mobile to nowy sposób płatności kartą w Internecie, na razie dostępny dla wybranych klientów Nest Banku. Aby zapłacić za pomocą Visa Mobile wystarczy podać swój numer telefonu oraz potwierdzić transakcję w aplikacji bankowej.
Nowe badanie Visa pokazuje, jak istotne dla MŚP są kompetencje cyfrowe, aby móc konkurować w świecie po pandemii. W ostatnim czasie powstaje rekordowa liczba nowych firm, a wśród nich nowy rodzaj biznesów, które od razu odnalazły się w cyfrowym świecie
Co do zasady ma ono konkurować z BLIKIEM (wspieranym przez Mastercard), więc poprzeczka jest postawiona wysoko.
Pół miliarda złotych zostało już wpłacone na platformie zrzutka.pl w ramach 726 tysięcy zbiórek online. Żeby zebrać pierwsze 10 milionów potrzebnych było aż 36 miesięcy. Aktualnie wystarczy niespełna 18 dni.
Płatności bezgotówkowe rosną w siłę. Szacuje się, że w ostatnim kwartale 2020 roku Polacy dokonali aż 1,7 mld transakcji za pomocą kart płatniczych.
W pierwszej kolejności API do transakcji BNPL ma trafić do Kanady, USA, Rosji oraz Malezji.
PayU, operator na rynku płatności online działający na czterech kontynentach, ogłasza udostępnianie płatności push we współpracy z Visa, światowym liderem płatności cyfrowych.