Start up
DeFood chce pozyskać około 1 mln zł na m.in. promocję swojej platformy w Europie. Spółce w zakresie cyfryzacji doradza Anna Streżyńska.
Rundzie przewodził fundusz IDC Ventures. Pozyskane środki mają pomóc m.in. w dalszym rozwoju działalności w Finlandii, Polsce i Hiszpanii oraz ekspansji na nowe rynki.
Groowth Bootcamp to dwudniowe wydarzenie edukacyjnego. W trakcie warsztatów zostaną przybliżone narzędzia Meta i ich wykorzystanie do budowania strategii marketingowych.
Zapisy na akcje Healthcann dostępne są na platformie Crowdway. Wrocławska spółka tworzy i rozwija technologie dla rynku konopi leczniczych.
Polski startup Hotailors, we współpracy z AXA Partners, wprowadza rozszerzone ubezpieczenie podróży służbowych.
Rundzie finansowania przewodziły fundusze Mubadala Capital i Korelya Capital, przy udziale Balderton Capital i polskiego funduszu Cogito Capital Partners.
Finansowanie zapewnił fundusz SpeedUp Bridge Alfa. Pozyskany kapitał spółka planuje przeznaczyć na rozwój autorskiej technologii, która wesprze pracę marketerów.
W ramach programu przedsiębiorcy otrzymają wsparcie m.in. w sprzedaży na platformie Allegro, założeniu firmowego konta, a także rejestracji VAT i ZUS.
Pethomer to platforma oferująca usługi opieki nad zwierzętami domowymi. Poprzez emisję akcji, startup chce pozyskać środki m.in. na uruchomienie aplikacji mobilnej.
Chmura Krajowa i Google Cloud wspólnie prowadzą program akceleracyjny dla startupów “Let’s get (c)loud”. Na jakie wsparcie mogą liczyć młode innowacyjne firmy?
W ramach konkursu “Mam Pomysł na Startup” zespoły z innowacyjnym projektem mogły zgarnąć bilety na tegoroczny Web Summit w Lizbonie.
Polski startup Reakto przeprowadzi pilotaż systemu szybkiego reagowania przy pomocy dronów. Udział w testach wezmą firmy z branży security.
Fundusze zainwestują niemal dwukrotność tej kwoty (blisko 500 mln zł) w polskie startupy. Lakestar i Northzone do tej pory wsparły rozwój m.in. Revolut czy Spotify.
Grupa Żabka i Kozminski Business Hub kierują swój program akceleracyjny do młodych przedsiębiorstw, których celem jest wywarcie pozytywnego wpływu na otoczenie.
Miasto ściśle współpracuje z biznesem, w tym z inwestorami zagranicznymi. Łódź ma także jeden z największych programów akceleracyjnych dla startupów.
Program umożliwia polskim przedsiębiorczyniom i uchodźczyniom, które przebywają legalnie w Polsce, ubieganie się o jeden z pięciu grantów w wysokości 20 tys. zł.
Finansowanie zapewniły m.in. fundusze CofounderZone i Satus Starter oraz inwestorzy prywatni, w tym założyciele Pyszne.pl.
Startup szuka inwestorów, aby dopracować i skomercjalizować swoje narzędzie. Za pośrednictwem platformy crowdfundingowej forc.ee chce pozyskać 650 tys. złotych na rozwój.
Pozyskane środki pomogą m.in. w dalszego rozwoju działalności w Polsce oraz ekspansji w Europie Zachodniej.
Amerykański jednorożec Deel rozpoczął działalność na polskim rynku. Oferuje rozwiązania dla biznesu z zakresu m.in. zarządzania kadrami oraz wynagrodzeniami.
Zapisy na akcje spółki mają ruszyć za około miesiąc. Zbiórka będzie promowana przez platformę Crowdway. W planach Healthcann jest m.in. ekspansja zagraniczna.
Rekrutacja do programu trwa do 30 września. Zwycięskie startupy mogą liczyć na nagrodę w wysokości 10 tys. euro oraz współpracę z bankiem i jego partnerami.
6 października rusza jedna z największych konferencji technologicznych w regionie CEE. Prelegenci z Polski i zagranicy przybliżą nowe trendy ze świata biznesu.
Program ten kierowany jest do małych i średnich przedsiębiorców, którzy są zainteresowani pogłębieniem wiedzy o e-commerce. Rekrutacja potrwa do 28 września.
Rundzie finansowania przewodził fundusz Klima Energy Transition Fund. Pozyskane środki mają pomóc spółce wzmocnić jej pozycję na europejskich rynkach.
Ruszył nabór do „Poland ClimAccelerator”. To 5-miesięczny program akceleracyjny dla startupów rozwijających technologie z obszarów zrównoważonego rozwoju.
Zwycięskie startupy mogą liczyć na 10 tys. euro nagrody oraz współpracę z bankiem lub jego partnerami. Nabór do akceleratora potrwa do 30 września 2022 r.
Firma dostarcza infrastrukturę do zarządzania dokumentami opartą na technologii blockchain. Otrzymane środki mają pomóc w rozwoju produktu i ekspansji zagranicznej.
Santander Bank Polska i Polska Fundacja Przedsiębiorczości rozdają granty dla przedsiębiorczyń oraz pań planujących założenie firmy.
Wybrane przez Google firmy z Ukrainy otrzymają 100 tys. USD inwestycji finansowej, a także kredyty Google Cloud oraz wsparcie produktowe i techniczne.
Dodatkowy kapitał w wysokości ponad 1 mln PLN polska spółka planuje przeznaczyć na rozwój produktu i ekspansję zagraniczną.
Firma rozwija platformę dla restauracji, która digitalizuje obsługę gości – od wyświetlania menu, przez zamówienia, po płatność.
Rośnie liczba użytkowników implantów płatniczych od polsko-brytyjskiej firmy. Koszt takiego urządzenia to 199 euro, czyli około 950 złotych.
Platforma Lemon.io ma stanowić pomost między szybko rozwijającymi się startupami z Doliny Krzemowej a profesjonalnymi programistami, chcącymi odpocząć od pracy w korporacjach.
W ramach spółki powstaje asystent AI, który wesprze uczestników videorozmów, a docelowo samodzielnie poprowadzi spotkania sprzedażowe czy będzie pełnić funkcję doradcy klienta podczas zakupów e-commerce.
Dotychczas Lalafo działało jak Vinted czy OLX. Firma przyjęła teraz nowy model pozyskiwania przedmiotów. Od teraz można zbiorczo spakować nieużywane rzeczy, a paczkę wysłać bezpośrednio do magazynu Lalafo.
More Growth to polska spółka, który tworzy marki i produkty online pomagające użytkownikom w dbaniu o zdrowie i rozwój osobisty.
Pozyskane środki pozwolą na dalszy rozwój technologii i ekspansję zagraniczną, przede wszystkim w UE, GB i USA. Do końca roku polski startup Deepflare planuje zatrudnić ponad 10 osób.
To aplikacja do inwestowania społecznościowego. Polska została wybrana na centralę Shares w regionie CEE. Krakowskie biuro zatrudnia już ponad 75 pracowników.
Rozwiązanie zostało przygotowane we współpracy ze startupem Climatica. Wspólnie przygotowana oferta jest obecnie szeroko testowana w najpopularniejszych kierunkach i terminach wakacji.
Dziś z USA pochodzi ponad 20% klientów Talkie.ai. Spółka zamierza przeznaczyć nowo pozyskane środki na dalszą specjalizację w tworzeniu technologii dla branży ochrony zdrowia oraz ekspansję.
Po Warszawie, Szczecinie, Krakowie i Katowicach przyszedł czas na Łódź.
PFR Ventures i Inovo Venture Partners przygotowały raport podsumowujący transakcje na polskim rynku venture capital w II kwartale 2022 roku.
Firma opracowała oprogramowanie e-happy.pack, które ma za zadanie ułatwiać działanie multikurierskich punktów prowadzonych przez sklepy czy placówki usługowe.
Kontrakt opiewa na 5 lat. Digital First AI widnieje w nim jako dostawca technologiczny narzędzia, które będzie służyło do edukacji marketingowej uczestników programu Young Leaders Programme.
Firma działa w branży HR Tech i weryfikuje cechy osobowości kandydatów na dane stanowisko pracy za pomocą testów psychometrycznych.
Nagrodę główną (udział w programie akceleracyjno-mentoringowym InCredibles) otrzymał projekt Gallio, czyli kompleksowe rozwiązanie do anonimizacji materiałów wideo.
Środki zostaną przeznaczone na wprowadzenie nowej wersji technologicznej platformy, a także rozwój narzędzi terapeutycznych oraz rozbudowę dostępnych treści i funkcjonalności.
O prawnej stronie szybko rozwijających się przedsiębiorstw technologicznych rozmawialiśmy z Noemi Chudzik, partnerem i radcą prawnym w kancelarii Chudzik i Wspólnicy.
Jeszcze w tym roku startup zaoferuje narzędzie do negocjowania i podpisywania złożonych kontraktów. Firma planuje także ekspansję zagraniczną oraz powiększenie zespołu.