Start up
Chmura Krajowa i Google Cloud wspólnie prowadzą program akceleracyjny dla startupów “Let’s get (c)loud”. Na jakie wsparcie mogą liczyć młode innowacyjne firmy?
W ramach konkursu “Mam Pomysł na Startup” zespoły z innowacyjnym projektem mogły zgarnąć bilety na tegoroczny Web Summit w Lizbonie.
Polski startup Reakto przeprowadzi pilotaż systemu szybkiego reagowania przy pomocy dronów. Udział w testach wezmą firmy z branży security.
Fundusze zainwestują niemal dwukrotność tej kwoty (blisko 500 mln zł) w polskie startupy. Lakestar i Northzone do tej pory wsparły rozwój m.in. Revolut czy Spotify.
Grupa Żabka i Kozminski Business Hub kierują swój program akceleracyjny do młodych przedsiębiorstw, których celem jest wywarcie pozytywnego wpływu na otoczenie.
Miasto ściśle współpracuje z biznesem, w tym z inwestorami zagranicznymi. Łódź ma także jeden z największych programów akceleracyjnych dla startupów.
Program umożliwia polskim przedsiębiorczyniom i uchodźczyniom, które przebywają legalnie w Polsce, ubieganie się o jeden z pięciu grantów w wysokości 20 tys. zł.
Finansowanie zapewniły m.in. fundusze CofounderZone i Satus Starter oraz inwestorzy prywatni, w tym założyciele Pyszne.pl.
Startup szuka inwestorów, aby dopracować i skomercjalizować swoje narzędzie. Za pośrednictwem platformy crowdfundingowej forc.ee chce pozyskać 650 tys. złotych na rozwój.
Pozyskane środki pomogą m.in. w dalszego rozwoju działalności w Polsce oraz ekspansji w Europie Zachodniej.
Amerykański jednorożec Deel rozpoczął działalność na polskim rynku. Oferuje rozwiązania dla biznesu z zakresu m.in. zarządzania kadrami oraz wynagrodzeniami.
Zapisy na akcje spółki mają ruszyć za około miesiąc. Zbiórka będzie promowana przez platformę Crowdway. W planach Healthcann jest m.in. ekspansja zagraniczna.
Rekrutacja do programu trwa do 30 września. Zwycięskie startupy mogą liczyć na nagrodę w wysokości 10 tys. euro oraz współpracę z bankiem i jego partnerami.
6 października rusza jedna z największych konferencji technologicznych w regionie CEE. Prelegenci z Polski i zagranicy przybliżą nowe trendy ze świata biznesu.
Program ten kierowany jest do małych i średnich przedsiębiorców, którzy są zainteresowani pogłębieniem wiedzy o e-commerce. Rekrutacja potrwa do 28 września.
Rundzie finansowania przewodził fundusz Klima Energy Transition Fund. Pozyskane środki mają pomóc spółce wzmocnić jej pozycję na europejskich rynkach.
Ruszył nabór do „Poland ClimAccelerator”. To 5-miesięczny program akceleracyjny dla startupów rozwijających technologie z obszarów zrównoważonego rozwoju.
Zwycięskie startupy mogą liczyć na 10 tys. euro nagrody oraz współpracę z bankiem lub jego partnerami. Nabór do akceleratora potrwa do 30 września 2022 r.
Firma dostarcza infrastrukturę do zarządzania dokumentami opartą na technologii blockchain. Otrzymane środki mają pomóc w rozwoju produktu i ekspansji zagranicznej.
Santander Bank Polska i Polska Fundacja Przedsiębiorczości rozdają granty dla przedsiębiorczyń oraz pań planujących założenie firmy.
Wybrane przez Google firmy z Ukrainy otrzymają 100 tys. USD inwestycji finansowej, a także kredyty Google Cloud oraz wsparcie produktowe i techniczne.
Dodatkowy kapitał w wysokości ponad 1 mln PLN polska spółka planuje przeznaczyć na rozwój produktu i ekspansję zagraniczną.
Firma rozwija platformę dla restauracji, która digitalizuje obsługę gości – od wyświetlania menu, przez zamówienia, po płatność.
Rośnie liczba użytkowników implantów płatniczych od polsko-brytyjskiej firmy. Koszt takiego urządzenia to 199 euro, czyli około 950 złotych.
Platforma Lemon.io ma stanowić pomost między szybko rozwijającymi się startupami z Doliny Krzemowej a profesjonalnymi programistami, chcącymi odpocząć od pracy w korporacjach.
W ramach spółki powstaje asystent AI, który wesprze uczestników videorozmów, a docelowo samodzielnie poprowadzi spotkania sprzedażowe czy będzie pełnić funkcję doradcy klienta podczas zakupów e-commerce.
Dotychczas Lalafo działało jak Vinted czy OLX. Firma przyjęła teraz nowy model pozyskiwania przedmiotów. Od teraz można zbiorczo spakować nieużywane rzeczy, a paczkę wysłać bezpośrednio do magazynu Lalafo.
More Growth to polska spółka, który tworzy marki i produkty online pomagające użytkownikom w dbaniu o zdrowie i rozwój osobisty.
Pozyskane środki pozwolą na dalszy rozwój technologii i ekspansję zagraniczną, przede wszystkim w UE, GB i USA. Do końca roku polski startup Deepflare planuje zatrudnić ponad 10 osób.
To aplikacja do inwestowania społecznościowego. Polska została wybrana na centralę Shares w regionie CEE. Krakowskie biuro zatrudnia już ponad 75 pracowników.
Rozwiązanie zostało przygotowane we współpracy ze startupem Climatica. Wspólnie przygotowana oferta jest obecnie szeroko testowana w najpopularniejszych kierunkach i terminach wakacji.
Dziś z USA pochodzi ponad 20% klientów Talkie.ai. Spółka zamierza przeznaczyć nowo pozyskane środki na dalszą specjalizację w tworzeniu technologii dla branży ochrony zdrowia oraz ekspansję.
Po Warszawie, Szczecinie, Krakowie i Katowicach przyszedł czas na Łódź.
PFR Ventures i Inovo Venture Partners przygotowały raport podsumowujący transakcje na polskim rynku venture capital w II kwartale 2022 roku.
Firma opracowała oprogramowanie e-happy.pack, które ma za zadanie ułatwiać działanie multikurierskich punktów prowadzonych przez sklepy czy placówki usługowe.
Kontrakt opiewa na 5 lat. Digital First AI widnieje w nim jako dostawca technologiczny narzędzia, które będzie służyło do edukacji marketingowej uczestników programu Young Leaders Programme.
Firma działa w branży HR Tech i weryfikuje cechy osobowości kandydatów na dane stanowisko pracy za pomocą testów psychometrycznych.
Nagrodę główną (udział w programie akceleracyjno-mentoringowym InCredibles) otrzymał projekt Gallio, czyli kompleksowe rozwiązanie do anonimizacji materiałów wideo.
Środki zostaną przeznaczone na wprowadzenie nowej wersji technologicznej platformy, a także rozwój narzędzi terapeutycznych oraz rozbudowę dostępnych treści i funkcjonalności.
O prawnej stronie szybko rozwijających się przedsiębiorstw technologicznych rozmawialiśmy z Noemi Chudzik, partnerem i radcą prawnym w kancelarii Chudzik i Wspólnicy.
Jeszcze w tym roku startup zaoferuje narzędzie do negocjowania i podpisywania złożonych kontraktów. Firma planuje także ekspansję zagraniczną oraz powiększenie zespołu.
Wyboru najlepszych rozwiązań dokonała specjalna Kapituła. Podczas gali finałowej konkursu, która odbyła się 27 czerwca br., 400 tys. zł otrzymało Dynamic Air Cooling.
Pozyskane w rundzie pre-seed fundusze, mają zostać przeznaczone na dalszy rozwój platformy weryfikującej kompetencje w marketingu oraz sprzedaży.
Punktem wyjścia książki jest przedstawienie obecnej sytuacji na polskim rynku VC. Autor pisze w niej o tym, czym są fundusze, kto je tworzy i czym się różnią.
Rozwiązanie ma być adresowane do sektora MŚP oraz korporacji. Zgłoszenia można przesyłać do 10 lipca włącznie.
Uruchomiona w zeszłym roku platforma B2B pozwala firmom odblokować do 300 000 GBP dzięki opłacie abonamentowej.
Fundusz uzyskał 15-krotny zwrot z inwestycji w spółkę (metoda cash on cash). Do tego Unfold.vc wciąż posiada pakiet akcji Infermediki wyceniany na ponad 20 mln PLN.
Autorzy raportu szacują, że w Polsce jest aktualnie 680 aniołów biznesu, przy czym dla porównania w krajach Europy Zachodniej jest ich przynajmniej po kilka tysięcy.
Dzięki nowej technologii użytkownik będzie w stanie, w świecie wirtualnym, poczuć dotyk drugiej osoby np. podczas uściśnięcia dłoni. Na potrzeby prototypu technologii, specjalny pulpit skonstruowała Ultraleap.
Aplikacja będzie monetyzowana na trzy sposoby. Poprzez model freemium, kanał marketingowy dla wszystkich oraz zindywidualizowane raporty przeznaczone dla scoutów.