Sektor Fintech
Obecnie w Polsce pracuje już ponad 270 tys. wolnych strzelców. Wartość polskiego rynku freelancingu ma w 2021 r. przekroczyć 15 mld PLN, zwiększy się o blisko 27% rdr.
Warszawa będzie drugą lokalizacją R&D eToro obok istniejącego już centrum w Izraelu.
Do niedawna pod marką Banqup funkcjonowała platforma otwartej bankowości pozwalająca na dostęp do bankowych API.
Kwota pozyskanych przez startup środków nie została ujawniona. Mają być one przeznaczone m.in. na dalszy rozwój technologii.
Środki otrzymane z dofinansowania mają zostać przeznaczone na komercjalizację aplikacji. Jej premiera będzie miała miejsce przed końcem października.
Serwis integruje w jednym miejscu dostęp do produktów kilku partnerów zewnętrznych i na początek daje przedsiębiorcom możliwość zlecania wykonania świadczeń z zakresu faktoringu i windykacji.
Do wirtualnego portfela można dodawać tylko karty Mastercard. W promocyjnej cenie opaska Xiaomi Mi Smart Band 6 kosztuje 199 złotych.
Jedyne co trzeba mieć to smartfon z zainstalowaną aplikacją Żappka i włączoną usługą Żappka Pay.
Podczas kongresu w dniach 29-30 września 2021 r. odbyły się wystąpienia i debaty traktujące o trendach i prognozach dotyczących rozwoju branży fintech i insurtech w Polsce.
Konferencja w formule stacjonarnej odbędzie się 14-15 października w Gdańsku i połączona będzie z transmisją na żywo.
W ramach współpracy Cloud Services z Bank of Africa wdrażana jest nowa platforma sprzedażowa połączona z usługami kredytowymi.
Wznowiona została emisja akcji w ramach kapitału docelowego, która została zawieszona 23 lipca br. Pozyskane środki TenderHut przeznaczy na rozwój oraz ekspansję zagraniczną.
PayTel udostępnił innowacyjny terminal płatniczy. Za jego pomocą sprzedawcy mogą oferować odroczone płatności od marki Mokka.
Odpowiednie doświadczenie w robieniu zakupów, schyłek PIN-ów i haseł, rozwój aplikacji bankowych. To główne trendy w bankowości mobilnej.
Hiszpańska grupa Santander podjęła decyzję o zamknięciu projektu PagoFX. To rozwiązanie służące do międzynarodowych transferów pieniężnych.
Na rynku płatności odroczonych zdominowanym przez fintechy wiele się dzieje. Sprzedawcy pragnąc sprostać nowym trendom coraz częściej wprowadzają opcję BNPL.
W dniach 13-15 września w Sopocie odbyła się XI edycja Europejskiego Kongresu Finansowego, jednego z największych kongresów gospodarczych.
Partnerstwo umożliwi oferowanie klientom cyfrowych usług bankowych. Celem współpracy jest usprawnienie wdrażania rozwiązań związanych z banking as a service (BaaS) w Europie.
Aplikacja PayPal w nowej odsłonie ma ułatwić klientom zarządzanie płatnościami.
Brytyjczycy mogą się już rejestrować i pobierać aplikację. Założenie konta ma zajmować zaledwie kilka minut. Docelowo Chase chce zaoferować także produkty kredytowe.
Wchodzący na rynek millenialsi oraz generacja Z zmienią sposób funkcjonowania branży fintech - w najnowszym podcasćie opowiada Jarosław Furmaniak, kierownik departamentu operacji i rozwoju w Erif.
Rozmowa z prof. Lechem Kurklińskim ze Szkoły Głównej Handlowej, kierownikiem podyplomowych studiów FinTech na SGH.
To kluczowy wniosek, który płynie z raportu „Chmura obliczeniowa i jej rola w budowie centrum finansowego nowej generacji w Polsce” opublikowanego przez Fundację Fintech Poland.
Aktualnie w ramach bramki Zen Checkout można udostępnić klientom możliwość płacenia m.in. takimi rozwiązaniami jak: Mastercard, Visa, UnionPay, WeChat Pay, BLIK, czy Pay by Link.
Rozwiązanie to dedykowane jest posiadaczom smartfonów i dowodów osobistych z warstwą elektroniczną (tzw. e-dowodów).
Fintech zadebiutował w Polsce na początku sierpnia. Niedawno zaoferował także w pełni cyfrowe pożyczki gotówkowe do kwoty 90 tys. PLN.
Dzięki wdrożeniu usługi ekspresowego przekazywania wypłat od Blue Media, klienci będą mogli otrzymać przyznane środki na swoje konto jeszcze tego samego dnia.
21.10.2021 roku w warszawskiej Kinotece odbędzie się Fintech Summit Poland 2021 by Fintek.pl. To pierwsza edycja nowego eventu na polskiej mapie wydarzeń z branży technologii finansowych.
Aldona Paciorek, Anna Wilczyńska i Marzena Gochnio dołączyły do zespołu Autenti. Będą się zajmowały marketingiem, zarządzaniem projektami oraz sprzedażą usług Autenti.
Skąd pomysł na uruchomienie takiego kierunku? Do kogo jest on adresowany? Rozmowa z dr Katarzyną Niewińską i Aleksandrą Bańkowską.
Licencja KIP pozwoli Quicko na zaoferowanie szerszej gamy rozwiązań. Mowa tutaj o otwartej bankowości (usługi AIS i PIS), czy możliwości prowadzenia działalności za granicą.
Bank Rozrachunków Międzynarodowych zaprosił banki centralne Malezji, Singapuru, RPA i Australii do testów CBDC przy rozliczeniach transgranicznych.
Łukasz Piechowiak rezygnuje z funkcji redaktora naczelnego Fintek.pl. Zajmował to stanowisko od 2016 roku.
Pierwsi sprzedawcy nad Wisłą zaczęli już używać nowej wersji aplikacji pozwalającej na akceptację transakcji zbliżeniowych wymagających podania kodu PIN.
Z informacji uzyskanych przez CNBC wynika jednak, że platforma do handlu akcjami nie wystartuje przed końcem roku.
Wraz z końcem sierpnia Wojciech Kazimierski odchodzi z LeaseLinka. Od marca 2019 roku spółka jest częścią grupy mBank. Pełna wartość akwizycji wyniosła ponad 100 mln złotych.
Wspomniana wycena może sprawić, że Nubank stanie się najbardziej wartościowym bankiem w Brazylii. Całkiem nieźle jak na ośmioletni fintech.
Fintech zamierza osiągnąć rentowność w okolicach 2022 roku. Celem jest także wejście na giełdę oraz zbudowanie zespołu programistów w Polsce.
Według raportu McKinsey fintechy przodują w świadczeniu usług BNPL, czyli „buy now, pay later” w fizycznych punktach sprzedaży.
Pierwsza kasa wirtualna do zastosowania ogólnego uzyskała homologację i wchodzi na rynek pod nazwą iPOS pocket.
Jednym z twórców projektu jest Janusz Diemko, były prezes Polskich e-Płatności, First Data i Euronet Polska.
W ten sposób Paysafe będzie mógł rozszerzyć swoją działalność w Niemczech oraz na innych rynkach niemieckojęzycznych.
KNF nie zgłosił sprzeciwu wobec planowanego pośredniego nabycia akcji Currency One oraz YetiPay przez DC24 Alternatywną Spółkę Inwestycyjną.
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu dołącza do grona polskich uczelni, które wprowadziły podyplomowe studia FinTech. Rekrutacja na pierwszą edycję nowego kierunku trwa do 26 września bieżącego roku.
Na początek Payday będzie dostępne w Wielkiej Brytanii. Docelowo ma się pojawić także w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz w USA.
Plaid zostało dofinansowane przez należące do JP Morgan Private Capital Growth Equity Partners i Amex Ventures (część American Express).
Jakie rozwiązania oferuje TryPay? Do czego jest im potrzebna licencja AISP od KNF? Jak działają odroczone płatności dla przedsiębiorców?
W ramach projektu prototypowane będą rozwiązania z zakresu usług finansowych, bezpieczeństwa danych, rozliczeń na rynku energii czy tokenizacji nieruchomości.
Obecnie trwa kluczowa faza pilotażu, czyli ta uwzględniająca pasażerów. Już wcześniej z Face Pay korzystali pracownicy metra, którzy dzięki technologii rozpoznawania twarzy przeszli przez bramki ponad 1 mln razy.
Wcześniej podobne kierunki pojawiły się na Uniwersytecie Warszawskim i w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.