Sektor Fintech
Fintech zadebiutował w Polsce na początku sierpnia. Niedawno zaoferował także w pełni cyfrowe pożyczki gotówkowe do kwoty 90 tys. PLN.
Dzięki wdrożeniu usługi ekspresowego przekazywania wypłat od Blue Media, klienci będą mogli otrzymać przyznane środki na swoje konto jeszcze tego samego dnia.
21.10.2021 roku w warszawskiej Kinotece odbędzie się Fintech Summit Poland 2021 by Fintek.pl. To pierwsza edycja nowego eventu na polskiej mapie wydarzeń z branży technologii finansowych.
Aldona Paciorek, Anna Wilczyńska i Marzena Gochnio dołączyły do zespołu Autenti. Będą się zajmowały marketingiem, zarządzaniem projektami oraz sprzedażą usług Autenti.
Skąd pomysł na uruchomienie takiego kierunku? Do kogo jest on adresowany? Rozmowa z dr Katarzyną Niewińską i Aleksandrą Bańkowską.
Licencja KIP pozwoli Quicko na zaoferowanie szerszej gamy rozwiązań. Mowa tutaj o otwartej bankowości (usługi AIS i PIS), czy możliwości prowadzenia działalności za granicą.
Bank Rozrachunków Międzynarodowych zaprosił banki centralne Malezji, Singapuru, RPA i Australii do testów CBDC przy rozliczeniach transgranicznych.
Łukasz Piechowiak rezygnuje z funkcji redaktora naczelnego Fintek.pl. Zajmował to stanowisko od 2016 roku.
Pierwsi sprzedawcy nad Wisłą zaczęli już używać nowej wersji aplikacji pozwalającej na akceptację transakcji zbliżeniowych wymagających podania kodu PIN.
Z informacji uzyskanych przez CNBC wynika jednak, że platforma do handlu akcjami nie wystartuje przed końcem roku.
Wraz z końcem sierpnia Wojciech Kazimierski odchodzi z LeaseLinka. Od marca 2019 roku spółka jest częścią grupy mBank. Pełna wartość akwizycji wyniosła ponad 100 mln złotych.
Wspomniana wycena może sprawić, że Nubank stanie się najbardziej wartościowym bankiem w Brazylii. Całkiem nieźle jak na ośmioletni fintech.
Fintech zamierza osiągnąć rentowność w okolicach 2022 roku. Celem jest także wejście na giełdę oraz zbudowanie zespołu programistów w Polsce.
Według raportu McKinsey fintechy przodują w świadczeniu usług BNPL, czyli „buy now, pay later” w fizycznych punktach sprzedaży.
Pierwsza kasa wirtualna do zastosowania ogólnego uzyskała homologację i wchodzi na rynek pod nazwą iPOS pocket.
Jednym z twórców projektu jest Janusz Diemko, były prezes Polskich e-Płatności, First Data i Euronet Polska.
W ten sposób Paysafe będzie mógł rozszerzyć swoją działalność w Niemczech oraz na innych rynkach niemieckojęzycznych.
KNF nie zgłosił sprzeciwu wobec planowanego pośredniego nabycia akcji Currency One oraz YetiPay przez DC24 Alternatywną Spółkę Inwestycyjną.
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu dołącza do grona polskich uczelni, które wprowadziły podyplomowe studia FinTech. Rekrutacja na pierwszą edycję nowego kierunku trwa do 26 września bieżącego roku.
Na początek Payday będzie dostępne w Wielkiej Brytanii. Docelowo ma się pojawić także w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz w USA.
Plaid zostało dofinansowane przez należące do JP Morgan Private Capital Growth Equity Partners i Amex Ventures (część American Express).
Jakie rozwiązania oferuje TryPay? Do czego jest im potrzebna licencja AISP od KNF? Jak działają odroczone płatności dla przedsiębiorców?
Dzięki podjęciu współpracy z firmą NaviParking ponad 500 tys. zarejestrowanych użytkowników Autopay może automatycznie opłacić wjazd na kolejne parkingi zamknięte.
W ramach projektu prototypowane będą rozwiązania z zakresu usług finansowych, bezpieczeństwa danych, rozliczeń na rynku energii czy tokenizacji nieruchomości.
Obecnie trwa kluczowa faza pilotażu, czyli ta uwzględniająca pasażerów. Już wcześniej z Face Pay korzystali pracownicy metra, którzy dzięki technologii rozpoznawania twarzy przeszli przez bramki ponad 1 mln razy.
Wcześniej podobne kierunki pojawiły się na Uniwersytecie Warszawskim i w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
E-commerce to jeden z najgorętszych tematów, który urósł na kolejnych falach pandemii. Dzięki rozwojowi sprzedaży online, w blasku fleszy znalazły się także fintechy.
Razem z Grzegorzem Wójcikiem z Autenti i Michałem Miszułowiczem z BNP Paribas rozmawialiśmy o wdrożeniu w życie idei paperless w bankowości i nie tylko.
Które obszary działalności w sektorze FinTech mają największy potencjał? Które są najbardziej atrakcyjne dla funduszy VC?
Trwająca pandemia COVID-19 bez wątpienia miała wpływ nie tylko na przeniesienie wielu usług do online’u, ale też zwiększenie udziału usług BNPL w rynku płatności online.
Zapraszamy na kolejny podcast z cyklu #GoDigital. Naszymi gośćmi byli Tomasz Plata, CMO i Co-Founder Autenti oraz Michał Miszułowicz z BNP Paribas. Podpisaliśmy umowę online.
Zapraszamy na kolejny podcast z cyklu #GoDigital, realizowany wspólnie z BNP Paribas. Naszym gościem był Przemysław Furlepa, wiceprezes zarządu BNP Paribas Bank Polska.
Zapraszamy na nowy cykl podcastów, realizowanych wspólnie z BNP Paribas. Na początek naszymi gośćmi byli Michał Miszułowicz z BNP Paribas Bank Polska oraz Grzegorz Wójcik, CEO Autenti.
Wśród laureatów konkursu „Polski Produkt Przyszłości” organizowanego przez PARP i NCBR są projekty z obszaru medycyny, chemii, elektroniki czy biotechnologii.